Udział w programie edukacyjno-obronnym „Edukacja z wojskiem”
Szkoła Podstawowa im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie wzięła udział w programie edukacyjno-obronnym „Edukacja z wojskiem”, wspólnym przedsięwzięciu Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego celem jest popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych.
9 czerwca 2025 r., w ramach programu, uczniowie klasy VII uczestniczyli w 3-godzinnych zajęciach teoretyczno-praktycznych prowadzonych przez żołnierzy z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.
Podczas zajęć uczniowie zdobyli cenną wiedzę i praktyczne umiejętności dotyczące między innymi zasad alarmowania, sposobów udzielania pierwszej pomocy, podstaw ewakuacji i schronienia oraz budowania odporności na zagrożenia informacyjne – w tym dezinformację w sieci i inne cyberzagrożenia.
Serdecznie dziękujemy żołnierzom z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach za niezwykle interesujące i profesjonalnie poprowadzone zajęcia oraz wspaniałą atmosferę. Dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas oraz zwiększenie świadomości naszych uczniów w obszarze bezpieczeństwa i obronności.

