Udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „1000-lecie Królestwa Polskiego”
Szkoła Podstawowa im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie bierze udział w projekcie edukacyjnym „1000-lecie Królestwa Polskiego” organizowanym przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne oraz Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Program jest ogólnopolskim przedsięwzięciem realizowanym w związku z 1000. rocznicą koronacji pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego.
Szkolna drużyna złożona z pięciu uczennic klasy VII (Amelia Bach, Matylda Szymańska, Zuzanna Wasilka, Agata Zaborowska i Aleksandra Żywicka) pod opieką nauczyciela-koordynatora – p. Jacka Nowickiego przygotowała i zrealizowała wiele ciekawych zadań, m.in. nagrała film z gratulacjami dla Bolesława Chrobrego, zorganizowała escape room „Na zamku polskich królów”, dzień z królem Bolesławem Chrobrym, wystawę „Polscy królowie od Bolesława Chrobrego po Stanisława Augusta Poniatowskiego”, konkurs „Nowy wzór banknotu z Bolesławem Chrobrym”/„Moneta na 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego”.
Udział w programie to wspaniała okazja do uczczenia 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego, upowszechnienia wiedzy na temat życia i działalności polskich władców oraz integracji całej społeczności szkolnej.

