Udział w ogólnopolskim projekcie "Tydzień Gramatyki”
"To świetna okazja, by gramatyka stała się interaktywna i angażująca – nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty!” Edukreatywne
Uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie wzięli udział w ogólnopolskim projekcie "Tydzień Gramatyki”.
Podczas lekcji języka polskiego wykonywali zadania wymagające wiedzy, ale również sprawności manualnej np. sklernotki, gazetki tematyczne - przestrzenne notatki, przygotowywali pomoce przestrzenne - kostki gramatyczne. Rozszyfrowywali informacje ukryte w QR kodach, odpowiadali na pytania w Gramatycznej Grze 5 sekund. Wykonywali zadania podczas lekcji gramatycznej poprowadzonej metodą stacji.
Na zakończenie projektu wzięli udział w podsumowaniu, które przygotowali uczennice i uczniowie klasy siódmej. W sali gimnastycznej dla społeczności szkolnej zostały przygotowane podczas długiej przerwy zadania gramatyczne połączone z aktywnością fizyczną.
Różnorodność wykonywanych zadań i aktywności sprzyjała powtórzeniu wiadomości z gramatyki, a w piórnikach uczennic i uczniów pozostały pomoce, które można wykorzystać na kolejnych lekcjach.
Mariola Cyganek

