Wycieczka do Osady Słowiańskiej Sławutowo
17 października 2025 r. uczniowie klas I-VIII uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego uczestniczyli w wycieczce do Osady Słowiańskiej Sławutowo. Jest to wyjątkowe miejsce - wierna rekonstrukcja średniowiecznej osady z przełomu IX i X wieku.
Uczniowie mieli możliwość przenieść się na chwilę w świat naszych praojców i poznać codzienne życie, pracę i tradycje sprzed ponad tysiąca lat. Zapoznali się z dawnym rzemiosłem, zwiedzili autentycznie zrekonstruowane chaty i wzięli udział w warsztatach, dzięki czemu mogli zobaczyć, jak żyli i pracowali nasi przodkowie. Dodatkową atrakcją był plac zabaw z torem wojownika oraz leśny labirynt pełen zagadek.
Mimo kapryśnej pogody to był bardzo udany wyjazd, który dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

