Wielki sukces naszego ucznia! Jan Naczk laureatem regionalnego konkursu czytelniczego
Z ogromną dumą i radością informujemy o wyjątkowym osiągnięciu naszego ucznia! Jan Naczk został laureatem II stopnia regionalnego konkursu czytelniczego „Czytam, bo mogę – mogę, bo czytam”, organizowanego przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku.
Konkurs stanowił część Akademii Ambasadorów Czytelnictwa, organizowanej w ramach projektu „Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz z budżetu państwa.
W konkursie udział wzięło aż 438 uczniów klas IV-VI z 67 szkół województwa pomorskiego. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wymagała od uczestników ogromnej systematyczności oraz zaangażowania.
Zadaniem konkursowym było przeczytanie jednej wskazanej książki w każdym miesiącu. Następnie uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w szczegółowych testach i zadaniach opartych na lekturach. Uczestnicy zdobywali punkty, które były sumowane. Na ich podstawie Komisja Konkursowa wyłoniła 10 laureatów I stopnia, 10 laureatów II stopnia oraz 34 wyróżnionych. Jan znalazł się w ścisłej czołówce najlepszych czytelników na Pomorzu!
10 czerwca 2026 roku Jan oraz szkolny opiekun konkursu wzięli udział w wielkiej gali finałowej, która odbyła się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.
Program wydarzenia był pełen atrakcji. Gala rozpoczęła się od inspirującego spotkania z pisarzem Bogusiem Janiszewskim, a następnie, po przerwie kawowej, nastąpiło uroczyste wręczenia nagród i podziękowań.
Warto podkreślić, że w konkursie brało udział 9 uczniów naszej szkoły: Bartosz Birna (klasa IV), Adam Damps (klasa IV), Paweł Damps (klasa VI) Jagoda Krenc (klasa V), Joanna Kwidzińska (klasa V), Aleksandra Misiak (klasa V), Monika Misiak (klasa VI), Jan Naczk (klasa IV) i Amelia Voigt (klasa IV).
Janowi serdecznie gratulujemy tak wspaniałego sukcesu, a wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za zaangażowanie, pasję, wytrwałość i godne reprezentowanie szkoły! Życzymy kolejnych fascynujących przygód z literaturą! Czytanie ma wielką moc!

