Wizyta w Ekofabryce
Dnia 4.06.2024 r. uczniowie klasy IV i V wybrali się na warsztaty do Ekofabryki w Wejherowie. W trakcie wizyty dzieci zdobyły dużo cennych informacji na temat działań ekologicznych, dowiedziały się, jak długo rozkładają się poszczególne odpady. Przypomniały sobie sposoby segregacji odpadów, poznały terminy, takie jak recykling i upcykling. Uczniowie zostali oprowadzeni po fabryce, zobaczyli stanowiska pracy osób tam pracujących i poznali historię tego miejsca. Dodatkowo mogli wejść do hali, gdzie znajdują się przedmioty codziennego użytku i antyki, które są przeznaczone do sprzedaży.
Na koniec wszyscy uczestniczyli w warsztatach, podczas których zrobili przybornik za słoika. Wszystkie materiały do wykonania przybornika były z odzysku.
Wizyta w Ekofabryce jeszcze bardziej uświadomiła nam, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko. Dowidzieliśmy się również, że przedmiotom codziennego użytku możemy dać „drugie życie”.
Aleksandra Szynszecka

