Wycieczka na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego
23 czerwca 2025 r. uczniowie klasy 3 wraz z wychowawcą oraz nauczycielką Kingą Stefanowską wyruszyli na ostatnią wspólną wycieczkę do Parku Miejskiego im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie. Wyjazd był zwieńczeniem pierwszego etapu edukacyjnego - trzech lat wspólnej nauki, zabawy, wyzwań i sukcesów. Pierwszym punktem był plac Jakuba Wejhera. Tam zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie przy pomniku założyciela miasta Wejherowa. Następnie udaliśmy się do lodziarni na pyszne, kręcone lody. Ostatnim i jednocześnie głównym punktem wycieczki był park, po którym spacerowaliśmy, obserwując piękno przyrody – m.in. pergole, klomby, staw, łabędzie, żurawie i pelikany. Podziwialiśmy również zabytkowy Pałac Przebendowskich i Keyserlingków. Dzieci miały też możliwość skorzystania z atrakcji parkowego placu zabaw. Uczniowie i opiekunowie wrócili do Częstkowa zmęczeni, ale bardzo zadowoleni ze wspólnej wycieczki.
Judyta Burchacz

