Wymiana artystyczno-wokalna uczniów w ramach Tygodnia Kaszubskiego w Gminie Szemud
17 marca 2025 roku, w ramach obchodów Tygodnia Kaszubskiego w Gminie Szemud, w Centrum Samorządowym w Szemudzie odbyła się wymiana artystyczno-wokalna uczniów z języka kaszubskiego.
Szkołę Podstawową im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie reprezentowało 10 uczniów z klas IV-VIII. Mieliśmy okazję zaprezentować publiczności krótki program artystyczny i obejrzeć występy w wykonaniu uczniów z pozostałych szkół naszej gminy. Następnie wspólnie odśpiewaliśmy hymn kaszubski oraz „Szemudzkie nuty”.
Serdecznie gratulujemy naszym artystom, a Pani Irenie Puzdrowskiej dziękujemy za przygotowanie tego wspaniałego występu.

