Wyjątkowe spotkanie i zajęcia w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w Gminie Szemud
17 września 2025 r., w ramach obchodów Tygodnia Bezpieczeństwa w Gminie Szemud, naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście, którzy spotkali się z dziećmi z oddziału przedszkolnego i uczniami klas I-III.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski, Komendant Gminny Paweł Milewczyk, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Częstkowie na czele z Prezesem Sławomirem Nowickim oraz Podinspektor ds. Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Szemud Magdalena Józefowicz. Ogromną niespodzianką i atrakcją była wizyta policjanta Chase'a.
Spotkanie rozpoczął występ dzieci z oddziału przedszkolnego, które przedstawiły podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nasi mali artyści spisali się na medal, a ich pokaz został nagrodzony gromkimi brawami! Całości dopełniły wspaniałe stroje i rekwizyty. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i Pani Kindze Stefanowskiej za przygotowanie tego wyjątkowego występu.
Następnie nasi goście przypomnieli najmłodszym najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz zasad zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Dzieci miały również okazję zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Na koniec dzieci z oddziału przedszkolnego i nowi uczniowie naszej szkoły otrzymali kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczni na drodze, a tym samym bardziej bezpieczni.
Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Szemud, Komendantowi Gminnemu, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Częstkowie oraz Pani Magdalenie Józefowicz za to niezwykłe i wartościowe spotkanie oraz wspaniałą akcję w postaci Tygodnia Bezpieczeństwa w Gminie Szemud.

