X edycja Meczu Kaszubskiego w Ergo Arenie
17 marca 2025 roku uczniowie klas I-VIII uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu - X edycji Meczu Kaszubskiego zorganizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze w ramach konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”. Bohaterem tegorocznej edycji konkursu był Patron Roku 2025 w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim - Jerzy Samp.
W X edycji Meczu Kaszubskiego, który odbył się w Ergo Arenie, siatkarze Trefla Gdańsk zagrali ze Steam Hemarpol Norwid Częstochowa. W wydarzeniu uczestniczyło 6200 uczniów ze szkół uczących języka kaszubskiego, w tym 40 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie.
Podczas meczu panowała niesamowita, gorąca atmosfera. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem podziwiali rywalizację czołowych polskich siatkarzy i z wielkim zaangażowaniem dopingowali „Gdańskie lwy". Nie zabrakło również kaszubskich atrakcji – występów wokalnych i tanecznych oraz zabaw i animacji dla kibiców.
To był wspaniale spędzony czas, który dostarczył nam niesamowitych emocji. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

