Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie

Żegnamy zimę, witamy wiosnę!

Utworzono dnia 21.03.2025

Dzisiaj, w ramach obchodów Tygodnia Kaszubskiego w Gminie Szemud oraz Pierwszego Dnia Wiosny, w naszej szkole pojawiła się Pani Zëma, czyli kaszubska Marzanna.

Dawniej na Kaszubach ta symbolizująca zimę kukła była topiona lub palona. W ten sposób przeganiano zimę i przywoływano wiosnę.

Żegnamy zimę, witamy wiosnę!

Utworzono dnia 21.03.2025, 17:47

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2026
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny