Zwycięstwo w finale Konkursu Piosenki Przyrodniczej pt. „Zaśpiewaj dla Ziemi”!
27 marca 2025 r. w Centrum Samorządowym w Szemudzie odbył się finał Konkursu Piosenki Przyrodniczej pt. „Zaśpiewaj dla Ziemi”.
Organizatorem konkursu jest Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, a partnerami - Centrum Samorządowe w Szemudzie, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni (PEWIK GDYNIA Sp. z o.o.), Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni (OPEC Sp. z o.o.) oraz Eko Dolina Sp. z o.o. w Łężycach.
Cele konkursu to: kształtowanie postawy szacunku do przyrody, postawy odpowiedzialności i ciekawości poznawczej oraz postawy obywatelskiej, sprzyjającej rozwojowi społecznemu; upowszechnianie idei ekologicznych poprzez piosenkę i zabawę; rozumienie znaczenia i konieczności ochrony środowiska naturalnego, gospodarki odpadami i odpowiedniego zarządzania zasobami naturalnymi; rozwijanie wrażliwości twórczej u dzieci wychowania przedszkolnego i młodzieży w wieku szkolnym.
W konkursie wzięły udział 22 placówki oświatowe. Zgłoszono 33 piosenki, z których do etapu eliminacji zakwalifikowały się 23. Jury konkursowe wskazało 12 wykonawców, którzy wystąpili podczas uroczystego finału.
Szkołę Podstawową im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie reprezentowały w konkursie dwa zespoły w składzie:
- Bartosz Birna, Adam Damps, Konrad Hinc, Oskar Micuła, Jan Naczk, Paulina Szwonder, Amelia Voigt, Paulina Voigt, Paulina Wasilka (uczniowie klasy III),
- Amelia Bach, Matylda Szymańska, Zuzanna Wasilka, Agata Zaborowska, Aleksandra Żywicka (uczennice klasy VII).
Oba zespoły zakwalifikowały się do finału! To ogromny sukces i powód do dumy!
27 marca 2025 r. nasi uczniowie, wraz z pozostałymi finalistami, wystąpili w Centrum Samorządowym w Szemudzie. Wspaniale się zaprezentowali!
Uczennice klasy VII zwyciężyły w kategorii klas IV-VIII i wystąpią podczas uroczystej gali podsumowującej działania edukacyjne Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” - 11 czerwca 2025 roku w Centrum Samorządowym w Szemudzie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Gratulacje i serdeczne podziękowania kierujemy również do Pani Bernadety Lesner – szkolnego koordynatora konkursu. Dziękujemy za wspaniałe przygotowanie uczniów!
Występ uczniów klasy III: https://youtu.be/Xr7Vz-glwJs

