Zajęcia w ramach IV edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Adwokaci Rozjaśniają Prawo”
21 października 2025 roku naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość - adwokat Pan Maciej Szreder, który przeprowadził zajęcia z uczniami klasy VII i VIII w ramach IV edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Adwokaci Rozjaśniają Prawo”.
Tegoroczny temat przewodni akcji brzmi: „Prawo vs. Hejt. Szkoła wolna od hejtu”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się między innymi: czym różni się krytyka od hejtu, czy hejt w sieci niesie takie same konsekwencje jak w świecie realnym, jak prawo chroni uczniów przed mową nienawiści, kiedy słowa mogą stać się przestępstwem, jak reagować na hejt i gdzie szukać pomocy, jaka jest odpowiedzialność prawna nieletnich za hejt i inne zachowania naruszające prawo, jaką rolę mogą odegrać mediacje w sprawach związanych z hejtem. Młodzież miała również możliwość zapoznania się z zawodem adwokata oraz jego rolą w wymiarze sprawiedliwości.
Dzięki tym zajęciom nasi uczniowie jeszcze lepiej wiedzą, czym jest hejt w Internecie i w życiu codziennym, jakie są jego konsekwencje prawne oraz jak skutecznie reagować, gdy stajemy się jego świadkami lub ofiarami.
Serdecznie dziękujemy Panu Mecenasowi za zaangażowanie i poświęcony czas oraz zwiększenie świadomości prawnej naszych uczniów.

