Zajęcia w ramach akcji edukacyjnej ,,Adwokat przydaje się w życiu”
2 kwietnia 2025 roku naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość - adwokat Pan Maciej Szreder, który przeprowadził zajęcia z uczniami klasy VII i VIII w ramach akcji edukacyjnej "Adwokat przydaje się w życiu” realizowanej przez Pomorską Izbę Adwokacką w Gdańsku we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości.
Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zawodem adwokata oraz jego rolą w wymiarze sprawiedliwości. Zgodnie z hasłem akcji - #BezpieczniWSieci - młodzież zdobyła wiedzę na temat ochrony wizerunku i danych osobowych w sieci oraz odpowiedzialności za treści publikowane w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest cyberbezpieczeństwo i jak ochronić się przed zagrożeniami. Uzyskali także informacje na temat środków prawnych w przypadku naruszenia praw w sieci.
Dzięki dzisiejszym zajęciom nasi uczniowie jeszcze lepiej wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się w świecie Internetu i skutecznie chronić swoje prawa.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas oraz zwiększenie świadomości prawnej naszych uczniów.

